Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Κρήτης – Πανεπιστήμιο Κρήτης υποδέχεται τη νέα σχολική χρονιά 2019-2020 χαιρετίζοντας μαθητές, νηπιαγωγούς, δασκάλους και καθηγητές στο καινούριο τους ξεκίνημα και ευχόμενο μια χρονιά δημιουργική και περιεκτική σε γνώση, μα και παιχνίδι!

Αφορμή για να συναντιόμαστε και αυτή τη χρονιά αποτελούν τα 15 Εκπαιδευτικά Προγράμματα διάρκειας 60 λεπτών, τα 2 εκπαιδευτικά προγράμματα διάρκειας 120 λεπτών, τα 4 Εκπαιδευτικά Μονοπάτια του Μουσείου διάρκειας 120 ή 60 λεπτών, πιστοποιημένα από το Υπουργείο Παιδείας, Ξενάγηση σε μία από τις 4 εκθέσεις διάρκειας 60 λεπτών, Ελεύθερη Περιήγηση με την ευθύνη του εκπαιδευτικού, χωρίς τη συνοδεία μουσειοπαιδαγωγού και, τέλος, μία ειδικά σχεδιασμένη ξενάγηση, στα αγγλικά, για το πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών Erasmus διάρκειας 60 ή 120 λεπτών.

ΣυνημμένοΜέγεθος
PDF icon Εκπαιδευτικά Προγράμματα 2019 - 20205.97 MB