Η παρουσίαση της κ. Ποϊράζη «Η εξέλιξη της μάθησης και της μνήμης: από τα νευρικά κύτταρα στην τεχνητή νοημοσύνη»

Είστε εδώ

Ομιλήτρια η Δρ. Παναγιώτα Ποϊράζη,  Διευθύντρια Ερευνών του Ινστιτούτου Μοριακής Βιολογίας και Βιοτεχνολογίας, στο Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ).

Το θέμα με τον τίτλο «Η εξέλιξη της μάθησης και της μνήμης: από τα νευρικά κύτταρα στην τεχνητή νοημοσύνη» η οποία πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των Δαρβινικών Δευτέρων στην έκθεση του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Κρήτης του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Δαρβινική Δευτέρα με θέμα «Η εξέλιξη της μάθησης και της μνήμης: από τα νευρικά κύτταρα στην τεχνητή νοημοσύνη»

• 22 Φεβ 2018

• Πώς ο νευρικός ιστός μαθαίνει και αποθηκεύει πληροφορίες, δημιουργώντας μνήμες;
  • Πώς αυτή η γνώση μπορεί να αξιοποιηθεί με τη σημερινή τεχνολογία
Διαβάστε Περισσότερα

Σχετικό περιεχόμενο