Κυκλοφόρησε το 4ο τεύχος (τελευταίο του 2012) του Τριμηνιαίου Ηλεκτρονικού Ενημερωτικού Δελτίου του Προγράμματος LIFE+ "Καινοτομίες Ενάντια στα Δηλητηριασμένα Δολώματα".

Στο δεκασέλιδο τεύχος Δεκεμβρίου περιλαμβάνονται άρθρα σχετικά με τις δράσεις του Πανεπιστημίου Κρήτης-Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Κρήτης που αφορούν στην υλοποίηση του προγράμματος, το τελευταίο τρίμηνο του 2012.
Στις σελίδες αυτού του τεύχους θα βρείτε: ενημέρωση σχετικά με το "Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο Δηλητηριασμένα Δολώματα, Άγρια Ζωή και Κοινωνία", που πραγματοποιήθηκε στην Cordoba της Ισπανίας στις 15-17 Νοεμβρίου 2012, τις πρώτες εκτιμήσεις των αποτελεσμάτων της έρευνας της Ευρωπαϊκής Ομάδας Σκύλων κατά τη διάρκεια της επίσκεψής της στις 20-30 Οκτωβρίου 2012, ενημέρωση για τα επιστημονικά εργαστήρια και την ημερίδα για το κοινό που διοργάνωσε το Πανεπιστήμιο Κρήτης-ΜΦΙΚ, αναφορά στις ομιλίες και παρουσιάσεις που πραγματοποιήθηκαν για την ευαισθητοποίηση και ενημέρωση των σχολείων και των κοινωνικών εταίρων, καθώς και ειδήσεις των Ευρωπαϊκών Δικτύων Δήμων, Κυνηγετικών Συλλόγων και Κτηνοτρόφων.
Το επόμενο τεύχος (το πρώτο για το 2013) θα κυκλοφορήσει στις αρχές Απριλίου 2013.

ΣυνημμένοΜέγεθος
PDF icon LIFE IAP NEWSLETTER UoC-NHMC_4rth issue_December 2012.pdf1.79 MB